Sakura Watches - fedex, dhl ili ups? procedura carina?

Ne znate koji sat kupiti? Upitajte ovdje
Odgovori
rotsuah

Pozdrav, planiram kupiti mini kornjaču i našao sam ju za okej cijenu na Sakura Watches, cak isplativu i da mi naplate PDV. Zanima me ima li itko iskustva s njima. Imam isto 3 opcije za dostavu - fedex, dhl ili ups i isto me zanima je li postoji vjerojatnost da s jednim od dostavljaca izbjegnem troskove carine? Ako ne postoji, koliki trosak da ocekujem i kakva je procedura?

Evo link
https://www.sakurawatches.com/seiko-pro ... el-sbdy109

Hvala tko odgovori
hb5

Koliko znam, Sakura je kompletno legit i pouzdan dobavljač. Ceh carine ti dođe doma na kućnu adresu, zajedno sa satom, cca 30ak % vrijednosti sata uključujući i dostavu. Sumnjam da ćeš je izbjeći, ali neka netko drugi kaže svoja iskustva.
NocturnalWatch

Sve kako je kolega odgovorio. Uzimao sam od njih, sve legit i 5, ali davanja nećeš izbjeći. +30-tak % k'o što je kolega i naveo.
rotsuah

Narucio sam preko fedexa i zamolio ih da oznace kao gift, customer support je rekao okej pa cemo vidjeti
NocturnalWatch

Mogu oni označiti kao 'gift', ali sumnjam da će deklarirati manju vrijednost od stvarne, a bez obzira što je "poklon", plaćaš carinu i PDV. I tražiti će ti pismenu izjavu o vrijednosti "poklona", pa ako se ne slažu vrijednosti... A i moguće da otvore paket, provjere što je unutra, i opletu te po njihovoj procjeni koja može biti i veća od stvarne.
Lemyx98

rotsuah je napisao/la:Narucio sam preko fedexa i zamolio ih da oznace kao gift, customer support je rekao okej pa cemo vidjeti
Ako može Feedback kad stigne kako si prošao …
plaviZg

Narucivao preko njih i sve je legit, carinu i pdv sam naravno platio.
Lemyx98

plaviZg je napisao/la:Narucivao preko njih i sve je legit, carinu i pdv sam naravno platio.
Znaš li možda napamet koliko dana je trajala dostava? Ili netko …
plaviZg

Stiglo mi je za 5 dana iz Japana preko DHL-a, naravno odmah sam napravio uplatu carinskih pristojbi kad bi mi DHL poslao obavijest.
rotsuah

Lemyx98 je napisao/la: pet ruj 01, 2023 7:53 pm
rotsuah je napisao/la:Narucio sam preko fedexa i zamolio ih da oznace kao gift, customer support je rekao okej pa cemo vidjeti
Ako može Feedback kad stigne kako si prošao …
Pozdrav, evo malo kasno feedback, platio sam carinu i sve al je ok iskustvo jer je dostava bila brza i cijena i dalje prihvatljiva
Odgovori