Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: sri sij 19, 2022 11:52 am.

Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
Posjet Californiji 
Autor/ica Poruka

Post Posjet Californiji
Californija izvještaj

Evo dok čekam par sati na let da malo sumiram posjetu Californiji. Imao sam priliku na tjedan dana posjetiti par gradova u Californiji: Las Vegas, San Francisco i Burlingame. Prvih par dana sam bio u Las Vegasu te sam posjetio Touerneu radnju unutar napucanog mall-a u sklopu Ceasers Palace casina. Touerneu je ovlašteni zastupnik za mnoge proizvodjače satova. Jedan od razloga posjete je taj da imaju najveći izbor rabljenih satova u SAD a uz to daju i garanciju. Nisu nešto pretjerano ljubazni niti su mi dozvolili slikanje mada sam uspjeo ugrabiti par slika. Izmedju ostalih sam bio zainteresiran za nov Zenith Espada sa El Primero mehanizmom kojeg nisu htjeli spustiti ispod 4K.

slika
slika
slika
slika
slika

Par slika sa njihove lokacije u San Francisku gdje su bili dosta ljubazniji. Inače ako ste u prilici posjetiti zapadnu obalu SAD-a, obavezno posjetiti San Francisco gdje su ljudi ljubazniji, cijene dosta niže usporedo sa Las Vegasom koji je ustvari kič prije svega, jedan veliki show, predstava a ujednk veliki usisavač za pare. Nisam kockao nego sam više vremena proveo hodajući po njihovom strip mjestu, probao hranu po restoranima poznatih chefova kao Ramseya, Guy Fiery i dr. te išao po urarskim radnjama.

slika
slika
slika
slika
slika

Zadnja stanica prije povratka je bio mali gradić Burlingame, jedno 20tak minuta od San Francisca gdje sam proveo jedan dan. Cilj je bio posjeta Topper Jewelers koji su ovlašteni zastupnik mnogih proizvodjača. Kako sam član WUS te je Topper jedan od njihovih sponzora, želio sam pogledati njegov izbog rabljenih satova ali to nije bilo moguće jer ih drže iza štanda te ih samo imaju izlistane online.

Popričao sam sa Rob Kaplanom koji je po struci odvjetnik ali čovjek voli satove te njihova obitelj kroz tri generacije uspješno vodi radnju. On je zadužen za satove a njegov brat za jewelery. Isto tako mi je pokazao sat koji su tek danas dobili Seiko SPB107 Topper edition. Topper Ninja ako ćemo biti precizni. Iako dosta liči na SPB077, bitna razlika je ta da sat ima narandzast vrh sekundarke, datum isto tako ima crnu pozadinu a lume je jednostavno najbolji kojeg sam vidio na satu.
slika
slika

Trenutno su imali velike diskaunte na Muhle satove gdje sam bio zainteresiran za jedan sat kojeg su mi dali da probam. I pitanju je bio limited model Muhle Panova Blau automatik na natou ali sam se razočarao da taj novi i jedini model sata ima dva otpadnuta markera unutar ure. Nisam ga ni slikao iz tog razloga.

Topper možda ima jednu od najboljih izbora Seiko satova kojeg sam ikad vidio. Dosta Grand Seiko modela a vidio sam da imaju dva Transocean chronographa. Kako mi je rekao da dobivaju nove modele dobio sam ogroman diskaunt i završio sa Transoceanom SBEC001.
slika

Da se imalo love, dao bi El Primera 38mm za 5K:
slika

Isto tako je bila opcija da naručim novi Sumo ali završio sa Transoceanom koji će mi biti ljetni sat. Više o njemu u budućoj recenziji. Još malo slika:
slika
slika
slika
slika

sub ožu 30, 2019 1:44 am

Post Re: Posjet Californiji
Lijepo Pepe. Svidjam osvrt.

sub ožu 30, 2019 8:45 am

Očemo još[emoji106]

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

sub ožu 30, 2019 9:19 am

Lijepo.
Inače, možda cjepidlačim, ali Las Vegas je u Nevadi :happy0129

sub ožu 30, 2019 10:09 am

Edo je napisao/la:
Lijepo.
Inače, možda cjepidlačim, ali Las Vegas je u Nevadi :happy0129

100% točno! Što očekuješ od Balkanera koji ode tamo i vrati se sa Seikom. :D Toliko mi je bilo lijepo u Kaliforniji da sam Las Vegas prekrižio. Puno Trumpovih ljaksa sa Midwesta koji misle da su dolaskom u Vegas čitav svijet vidjeli. Malo kulturniji i liberalniji idu prema San Francisco, spuštaju se niz obalu. Samo prvi utisci...

sub ožu 30, 2019 10:37 am

Krasno. Al meni su sve fotke potrgane. Bar preko tapatalka. Bogmec fina turneja u tjedan dana.

Sent from my iPhone using Tapatalk

sub ožu 30, 2019 11:42 am

Super, hvala za izvještaj. U SADu baš ima velikih multibrend zastupnika....

ned ožu 31, 2019 8:17 pm
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 7 post(ov)a ] 

Trenutno korisnika/ca: hzanic, laredo i 4 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: