Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: sub srp 02, 2022 4:02 pm.

Odgovori  [ 74 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4
cal. 321 is back!!! 
Autor/ica Poruka

Post Re: cal. 321 is back!!!
Super izgleda, al za tu lovu da dobijem sat koji krivo prebacuje min kazaljku stoperice? Odma trazim lovu nazad...
5:19 užas..

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

ned kol 25, 2019 7:49 am

Wooouuu ... koji BLAM
pa ovo da se desi nekom Parnisu bi se posramili a ne velikoj Omegi

Pa da netko nije mogao pogledati film, s razumjevanjem, .. al jbg, koga briga kako radi, samo neka piše na kutiji 321 i neka dežurni infulenceri dižu lovu na pumpanju cijene

ajmo povjerovat da je greška u snimci, jer ipak nije službeni Omega filmić :biggrin :biggrin :biggrin :biggrin

ned kol 25, 2019 8:30 am

Katafackingstrofa.
Klimavac nije navio sat i dok ga snima na ruci vidi se da i neradi,kakva bruka.

ned kol 25, 2019 9:23 am

Pogledajte i 1:28. Chrono minutara izmedju markera. Moguce da je do kuta, al mislim da nije

ned kol 25, 2019 9:38 am
Moderator

Stvarno, ovo na 5:19 je ouch ouch. Inace, mrak izgleda, sva sreca da je preskupo.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ned kol 25, 2019 12:13 pm
Profil Web stranica
Admin and Owner

Je, fail je. Ali uzmite u obzir da je to pre-produkcijski primjerak - piše na lugu - NOT FOR SALE.
Moram priznati da me ugodno iznenadila boja subdialova, i meni se na fotkama činila siva. Ovo mi izgleda puno bolje

ned kol 25, 2019 12:16 pm

Ma ok preprodukciji je, ali kada ga već ustupe na "testiranje" logično je da Omega odobrava objavljivanje videa, a u tom slučajno nije logično da neko iz Omege zadužen za to nije primjetio ili je primjetio a odobrio plasiranje...

Subdiali su puno tamniji nego na Soyuzu gdje su skoro meteoritno bijeli... mada treba to vidjeti u živo, osvjetljenje igra veliku ulogu i na videu i na fotografijama... kako god biće lijep kontrast sa ovom dubokom crnom...

ned kol 25, 2019 2:49 pm
Admin and Owner

edo.k je napisao/la:
... mada treba to vidjeti u živo...

To će biti malo teže :P

ned kol 25, 2019 3:04 pm

Ja i dalje ne kužim pa si pokušam naći usporedbu. Dakle Audi odluči izbaciti model A4, ali ne sa najboljim motorom koji imaju, nego sa replikom motora iz 1969. godine (bez ikakve ozbiljnije elektronike i sa 50% većom potrošnjom, 60% manjom snagom, kužite...). I proizvodnju tog zastarjelog motora mistificiraju i govore kako su morali raditi rendgenske snimke da bi shvatili kako je konstruiran.... I taj Audi A4 sa tim primitivnim motorom košta tri puta više nego novi Audi sa najmodernijim motorom.
I onda Audiju prilikom snimanja testne vožnje počne trokirati taj motor i ugasi se i oni to objave. I ljudi i dalje žele platiti duplo ili tri puta više za Audi sa tim motorom?
I dalje ne kužim, ali mislim da bi netko trebao javiti Audiu. Ako su kupci Audia glupi kao kupci Omege (ne svih Omega, samo ovih vrlo ograničenih), onda bi Audi mogao napraviti super posao... :mrgreen:

pon kol 26, 2019 9:57 am

Da Mercedec počne proizvoditi W110 za koji me vežu lijepe uspomene, vjerujem da bi se potrudio da ga nabavim.Isto je sa 321.
Moje skromno mišljenje da sat nije bio navijen to jest da je radio na "pari", ko zna što znači isochrone jasno mu je.Mene više buni priča sa skeniranjem starih 321 da bi napravili novi, što nema se nacrt?

pon kol 26, 2019 11:06 am

Kolega Speedy, ne vjerujem da bi za tog Mercedesa bili spremni platiti duplo više nego što košta nova recimo E klasa, kao što to Omega radi. Ukoliko ste spremni platiti toliku lovu za takav auto, vjerujem da bi se dalo naći neki dobro očuvani, koji je original....
U priči oko skeniranja mislim da nešto fali, odnosno da se nešto izgubilo u prijevodu. Moguće da oni sa reedicijom 321 nisu išli na bilo koje reizdanje, već reizdanje sata nekog astronauta koji ja kao bio na mjesecu, a taj baš i nema mehanizam kakav su imali drugi "isti" satovi. Ako je to vrlo vrijedan sat koji se nalazi u nekoj kolekciji i nije ga moguće otvoriti i rastaviti, onda bi skeniranje imalo smisla. Iako, mislim da je to sve samo (šuplja) piča...

pon kol 26, 2019 12:39 pm

Omega trazi jelene kao i vecina svicaraca. A sto je najgore to im dobro ide!
Meni isto nije jasno kako uspiju taj moon svaki cas prefarbat u druge boje i rasprodat i to rade vec koliko? 50 godina? Skidam kapu!

pon kol 26, 2019 12:50 pm

Nije to suplja prica, to je marketing.

pon kol 26, 2019 12:55 pm
Moderator

Ma, da, marketing... Ja sam recimo 100% siguran da necu kupiti taj sat, isto kao i puno drugih ljudi.

Ne znam koliko ce to kupovati ljubitelji, a koliko ekipa koja ocekuje da ce im rasti cijena zato sto su limitirani ili ne znam sto... U principu, tko zna koliko ce ljudi, od onih koji kupe tu Omegu, uopce nositi taj sat.

Vec i cijena najobicnijeg Moonwatcha je meni neshvatljivo velika.

A, opet, cinjenica da ovo citamo, gledamo i komentiramo govori da su ipak dobili nasu paznju. I mozda ce nam pokusati prodati nesto drugo.

Sto se tice reizdanja i originala opcenito - mozda sam ja cudan ali ne volim vintage stvari. Tj volim teoretski, vidjeti, diviti se i vratiti natrag :hhaa

Npr bila je u jednom trenutku prilika tu na forumu uzeti Heuer 1550 za 10000 kn. Ikona pilotskog sata. Ima li bolje... Ali, pomisao na moguce probleme me odbila.

Kupujem sat da ga nosim. Na ruci, a ne kod urara. I da s njim masem okolo i lupam bez griznje savjesti.

Bas prije dva tjedna bili na moru i pita me frendica da bi njen sin kupio Alfu Junior, super sredjena iz 70tih. Ok imaju dvoriste i radionicu. Obozavam Alfe. Ali, onda se sjetim svoje 75ice koja me znala ugodno iznenaditi tako da iz cistog mira nece upaliti. Dodjem u Sesvete, stanem na semaforu i ugasi se. I nece upaliti slijedecih dva sata. Odes na servis - sve pali. Ostavim ju tjedan dana na servisu, svaki dan pali, topla, hladna, bilo kakva. Uzmem ju doma, za dva dana mi nece upaliti poslije posla. Obozavao sam taj auto, ali u tom trenutku bih ga gurnuo u provaliju bez hebemti.

Reizdanje Alfe 75 ? Hmmmmmmm :hhaa

pon kol 26, 2019 1:40 pm
Profil Web stranica
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 74 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4

Trenutno korisnika/ca: ckolu, Google [Bot] i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: