Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: sub srp 02, 2022 3:55 pm.

Odgovori  [ 74 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
cal. 321 is back!!! 
Autor/ica Poruka

Post Re: cal. 321 is back!!!
edo.k je napisao/la:
Nono je napisao/la:
edo.k je napisao/la:
možemo pričati šta hoćemo ali Omega u zadnje vrijeme vuče pravo dobre poteze...

I ovo je čisti korporacijski i marketinški potez da bi se što više približili konkurenciji. Počeli su sa limitiranjem standarnog Speedy-a (još se to ne vidi ali bude se vrlo brzo) i sad će ufurati premium "vintage" liniju, ne limitiranu brojkom već limitiranu proizvodnjom. Tkz. Rolex Daytona sindrom. Ubaciš unutra brutalnu cijenu jer je to 321 i voila, svi će pričati o njemu.
Zanima me kak će sada to biti sa vintage 321 mehanizmima i kompatibilnošću sa novom generacijom. To budu nove kategorije delaneca :)

Rolex je svakako mastermind ove igre :)... ali ono što ne smijemo zaboraviti a negdje se uzima zdravo za gotovo, je da ne postoji limitiranje/skraćenje proizvodnje steel modela, ni kod Rolexa ni kod Pateka... čak po svemu što čitam većina AD-ova je dobila više steel modela u zadnje dvije godine nego ikad prije, ali je potražnja višestruko veća. Po meni je to većinom posljedica što je cijeli modni svijet, a satove moramo svrstati u to i ne možemo ih mjeriti sa percepcijom 5% WIS populacije, postao više casual, a šta je više casual nego čelični sportski sat. Većina svjetskih brendova visoke mode trenutno generiše najviše novaca na t-shit i patike, nešto što deceniju prije nisu imali uopšte u ponudi... sad je tema za sebe zašto su najviše profitirali Rolex, Patek i dijelom AP.... to nam je trenutno kao normalno, da čeličnog Rolexa ne možeš kupiti i ne znamo do kada će trajati... i sam si pisao zanimljivost o nedostupnosti Pam-a kada si mogao ušetati u bilo koji butik i kupiti Daytonu... evo još jedne slične priče - Audemars Piguet Jumbo 2012. godine koja nije tako daleka se prodavao jedva u 150 komada i to većinom u Italiji i Njemačkoj... par godina poslije, nije bilo limitiranja proizvodnje nego se čak proizvodi 3X više, liste čekanja se mjere u godinama, a na sivom tržištu ide debelo iznad cijene...

I koji dio te priče pušimo onda?
Osjećamo se močno? Važni sami sebi kada uspijemo nešto takvo "uloviti" pa smo postali dio te special edition elite?
Meni takve stvari ogade brand....

sri sij 09, 2019 11:05 am

Pepermint31 je napisao/la:
Ne bih se iznenadio da naprave Buzzov, Armstrongov moon reissue 1:1 verziju sa ovim mehanizmom. Cijena bude sitnica...
1. Kupe Neil Armstrongov kostur

2. Od kostiju mu naprave most u 321

3. Voila.

"našikam se i pravim haos"

sri sij 09, 2019 11:07 am

mirda je napisao/la:

I koji dio te priče pušimo onda?
Osjećamo se močno? Važni sami sebi kada uspijemo nešto takvo "uloviti" pa smo postali dio te special edition elite?
Meni takve stvari ogade brand....

Pa kako ko, nismo svi isti... zbog toga i kažem, horološki satove zanima max 5% ljudi... sve ostalo je moda, prestiž i zavist... evo ja znam neke krugove ljudi kojima je u određenom trenutku Breitling bio sat koji se mora imati i ne postoji taj Patek, Rolex ili AP koji bi oni nosili umjesto što većeg Braje... na istom principu svoju priču gura i Richard Mille, iako horološki APRP je neke od najzahtjevnijih mehanizama radio upravo za RM ali to nije ono što ih čini popularnim...

sri sij 09, 2019 11:25 am

Ne bi me čudilo da podignu cijene svih modela u međuvremenu.

sri sij 09, 2019 11:38 am

allcore je napisao/la:

Koliko vidim i na sivom tržištu u odnosu na prije 4-5 mjeseci, Hesalite Moon i FOIS su otišli cca 250-300 eura gore.... FOIS-a je kod evropskih prodavaca bilo 4-5 po 3050 eura... sad je to već 3300-3500...

sri sij 09, 2019 11:45 am

allcore je napisao/la:

To ionako kontinuirano rade :lol:

sri sij 09, 2019 11:48 am
Moderator

Kad covjek sve to gleda sto se zbiva s Moonom i kakva je perspektiva, postaje suludo.

U kontekstu toga mi Longi Bigeye izgleda kao superposten sat za cijenu oko 2000 EUR, column wheel chrono, lijepi tool dizajn, zgodna velicina... Nema takvu pricu, ali koliko prica moze kostati ? Par soma eura ?

sri sij 09, 2019 1:57 pm
Profil Web stranica

Omega stvarno pumpa cijenu svojih satova mada što se tiče ukupno produkcijske strane, mislim da su broj 1 što se luksuznih satova tiče. Nedavno sam gledao tablicu produkcije vs potraznje. Definitivno brand sa najviše modela satova.

sri sij 09, 2019 4:11 pm

Evo ga... platina, enamel dial, meteoritni subdiali... za sada samo ovi renderi, bice zanimljivo vidjeti zive slike...slika

ned srp 21, 2019 8:25 am

Ukoliko su mislili radit 321 , onda su ga trebali napravit da je vulgaris sa danasnjim poklopcem .
Ovi kerefeki su nepotrebni .
321 nisi nista posebno , industrija je prije bila bolja ! ;)

ned srp 21, 2019 10:28 am
Admin and Owner

Bilo je i očekivano da će raditi plemenite materijale jer 321 heritage tamo mogu i najbolje naplatiti. Ali u odnosu na prijašnje modele, lijepo i decentno. Neće biti limitiran brojkom, već proizvodnjom (ako se ne varam nešto su spomenuli svega 2000 cal. 321 komada godišnje a vjerojatno planiraju napraviti još koji model).

slika

slika

slika

slika

slika

ned srp 21, 2019 10:54 am

cijena navodno 65k

ned srp 21, 2019 3:26 pm

Ovaj kalibar se nije prestao proizvoditi, doduše proizvodi se u manjim količinama i cijena je astronomska. Danas je to Breguet pošto Lemania zasebno više ne postoji nego je to sada Breguet.
Također i Frédéric Piguet više samostalno ne postoji nego je to sada sve Blancpain .

Tako da su mi smješni komentari od nekih kolega kako se taj mehanizam više ne proizvodi ili da nemaju dokumentaciju za napravit ga.

Vacheron Constantin caliber 1141 / 1142
Both, the 1141 and 1142, have the same functions. Hours, minutes, small seconds, chronograph seconds and chronograph minutes. The caliber 1141 operates with a frequency of 18,000 bph while the 1142 uses 21,600 bph. Both movements have 21 jewels and offer a power reserve, when fully wound, of 48 hours. While the caliber 1141 wasn’t entirely produced in-house at Vacheron Constantin, the caliber 1142 meanwhile is. The caliber 1142 is made of 164 parts, including the 21 jewels, and bears the Geneva Hallmark

The Vacheron Constantin Les Historiques chronograph houses either a VC caliber 1141 or 1142, depending on its age. Both beautiful chronograph movements, however in principle based on Lemania’s caliber 2310. A caliber from which the illustrious Omega 321 caliber, for instance, was derived as well.

pon srp 22, 2019 7:51 am

A I najbolje mi je on da su koristili ne znam kakvu xray tehnologiju da bi skenirali mehanizam. Jer otvoriti I rasklopiti, to je nemoguce :lol:

Trebali su naci kineza da im to kopira :biggrin

pon srp 22, 2019 8:07 am

dibek je napisao/la:
A I najbolje mi je on da su koristili ne znam kakvu xray tehnologiju da bi skenirali mehanizam. Jer otvoriti I rasklopiti, to je nemoguce :lol:

Trebali su naci kineza da im to kopira :biggrin

nisu nikad čuli za reverse engeneeiring :happy0129

pon srp 22, 2019 8:21 am

hzanic je napisao/la:
cijena navodno 65k

45.000€

pon srp 22, 2019 1:06 pm

Kao laik koji se trudi ne previše pušiti priču (što mi naravno ne uspjeva previše) imam svoju interpretaciju "priče". Dakle, od 1969. Omega razvija mehanizme u Speedmaster seriji uz stalno reklamiranje kako je svaki novi mehanizam bolji i posljedično tome skuplji. U cijelom tom razdoblju oni nisu izbacili neki novi sat u kojem bi bio neki "pojednostavljeni" ili jeftiniji mehanizam (barem ja to nisam uspio naći). Nakon svih tih "novih" mehanizama, speedmaster je postao nekih 4-5 puta skuplji (gledajući inflaciju, dakle relna vrijednosta tada i sada). Neću ulaziti u raspravu je li svako reklamirano poboljšanje bilo i stvarno poboljšanje (npr. pročitao sam nekad davno podatak da je tek "D" verzija Co-axial mehanizma došla na razinu kvalitete preCoaxial mehanizama :rofl_min ), ali vjerujem da su novi 9300 mehanizmi nakon svih tih silnih godina razvoja jako dobri mehanizmi. I onda se nakon 50 godina jave i kažu kako u biti ti svi moderni mehanizmi ne vrijedi ni blizu onom originalnom 321 mehanizmu, koji bi kao trebao biti originalan mehanizam moonwatcha (iako se vode polemike koji je to originalan moonwatch jer je bilo različitih mehanizama u satovima koje su koristili) i kako baš taj stari mehanizam vrijedi pravo bogatstvo. I onda prodaju priču kako nisu uspjeli napraviti baš pravu rekonstrukciju tog mehanizma, već najsličnije što su mogli (a takvih originalnih 321 mehanizama iz tog doba ima očuvanih na tisuće, ako ne i na desetke tisuća). Ne znam kakav mentalni sklop moraš imati da popušiš takvu priču. Jako mi se sviđa njihova priča (opet priča) sa povijesnim mehanizmima, ali ove "ekskluzive" i skeniranje satova mi je malo too much. Čak i ako je za kupce Omege koji su skloni pušenju (priča)... :roll:

P.S.
Gledao sam jučer malo emisiju o slijetanju na Mjesec i nisam mogao vjerovati kako se krivotvori povijest :o . Tijekom cijele emisije stalno su pokazivali digitalni sat u stožeru i govorili o nekakvim kompjuterima i MIT-u i nekim kodovima za slijetanje i kako je cijeli proces u biti bio vođen sa Zemlje. I namjerno su prešutili činjenicu koju zna svaki istinski ljubitelj Omege kako je Buz Aldrin u biti raketu navodio sa sekstantom i svoje dvije Omege na ruci, pa sam ja zaključio da je emisiju napravio neki mrski ljubitelj Grand Seika :pfff :roll: :roll: :mrgreen:

pon srp 22, 2019 1:59 pm

Za 321 cal. se ne može reć da je bolji ili lošiji od 861, ili 1861, ima prednosti a ima i mana kod svakog kalibra . Naravno to su sve top mašine .
Uglavnom sadašnji Moon sa 1861 je meni draži od svih tih limitiranih i novih sa 321 , pogotovo kad se uzme cijena u obzir. Vintage je druga priča.

pon srp 22, 2019 2:17 pm

Ja ne znam pak zasto svi misle da se bez Omege ne bi uspjeli spustiti na Mjesec ... :)

Sat koji je razlog uspjeha misije Apollo ... zanimljivo da o tom satu u nijednom dokumentarcu ne govore ... ocigledno im vure nisu bile vazne u misiji za uspjeh misije ...

Nama su vazni detalj, naravno, mozda i najbitniji ...

Sent from my GM1913 using Tapatalk

pon srp 22, 2019 5:20 pm
Profil Web stranica

Zanimljivo je kako se 50 godina potencira kako je Omega izabrana na testiranju, a svi bi više voljeli imati onaj sat što nije izabran.... 8-)

pon srp 22, 2019 5:39 pm
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 74 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: ckolu, Južnoruski, totodile i 3 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: