Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: sri srp 28, 2021 7:19 pm.

Dicta WEB SHOP
Mami
PS NATO Remeni

Odgovori  [ 7058 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 303, 304, 305, 306, 307, 308, 309 ... 353  Sljedeća
Rolex 
Autor/ica Poruka

Post Re: Rolex
wingman je napisao/la:
E tako, rknezevic! Mam se duga slika kaze... [emoji41][emoji1548]
A vi ostali o svemiru pisite... [emoji16]
https://youtu.be/TvnmJuRGF-Q [emoji23][emoji23]

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

pet pro 20, 2019 5:15 pm

Jock je napisao/la:
wingman je napisao/la:
E tako, rknezevic! Mam se duga slika kaze... [emoji41][emoji1548]
A vi ostali o svemiru pisite... [emoji16]
https://youtu.be/TvnmJuRGF-Q [emoji23][emoji23]

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Otprilike...[emoji23][emoji23][emoji23]Kolega samo jako!

Sent from my iPhone using Tapatalk

pet pro 20, 2019 8:28 pm

Nono je napisao/la:
Ekšuli može, ako gledamo iz perspektive nas, ljudi, što je zapravo i referentno u ovom slučaju.
a zeznuto je to malo.

ja bi reko da ako nemamo dokaz o konacnosti svemira, onda je beskonacan. barem koliko mi znamo. jer kako i sam kazes, mi smo to izmjerili, al smo u isto vrijeme svjesni da nase "ravnalo" nije dovoljno dobro da bi dalo konacan odgovor.

pet pro 20, 2019 9:02 pm

njegoš je napisao/la:
Nono je napisao/la:
Ekšuli može, ako gledamo iz perspektive nas, ljudi, što je zapravo i referentno u ovom slučaju.
a zeznuto je to malo.

ja bi reko da ako nemamo dokaz o konacnosti svemira, onda je beskonacan. barem koliko mi znamo. jer kako i sam kazes, mi smo to izmjerili, al smo u isto vrijeme svjesni da nase "ravnalo" nije dovoljno dobro da bi dalo konacan odgovor.
Ako ne mozes reci (dokazati, znati) da nesto nije ili jest onda jest ili nije

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

pet pro 20, 2019 9:08 pm

a da pozovemo Korlevića?

pet pro 20, 2019 10:01 pm

A da se prestanete ponasati ko siparice?

"Culkeee Tudoool!"

Pardon..

"Culkee Loleeeks!"

http://vintage-circus.hr

"našikam se i pravim haos"

sub pro 21, 2019 11:47 am
Profil Web stranica
Admin and Owner

njegoš je napisao/la:
a zeznuto je to malo.

Imamo dokaz o našoj konačnosti svemira, konačnosti u smislu u kojem možemo promatrati najudaljenije objekte. Iz naše perspektive on je vidljivo konačan
U znanosti se koristi jedan princip poznat kao Ockhamova britva. U pojednostavljenom smislu riječi, Ockhamova britva kaže da ukoliko imaš dvije ili više pretpostavki koje predviđaju isto riješenje, najjednostavnije riješenje je točno, koliko god zvučalo nevjerojatno.
A trenutačna matematika koja objedinjuje četiri glavne sile u svemiru ne može dokazati da je svemir jednostavno stao nakon 93 milijarde sv. godina. Čak štoviše, što se više približavaš tom horizontu koji je nama vidljiv, širenje svemira se ekšuli ubrzava. Znači možemo zaključiti da se jedino širi i dalje, samo to mi ne vidimo

sub pro 21, 2019 12:35 pm

da, mozemo to zakljuciti. ja i hocu :) i zato cu i dalje mislit da je svemir beskonacan.

zivio occam :cuga

sub pro 21, 2019 3:24 pm

vrac je napisao/la:
nebuš videl Rolju sinko dok ne odriješiš kesu...
nema druge jer što se tiče pada cijene ne bi se kladio u to (upravo suprotno).....
Da se razumijemo, kod pada cijene ne govorim o retail cijenama, koje su ok, za ono šta dobiješ i vjerujem da će rasti, već za second hand tržište koje je stvarno poblesavilo. Ako bih već toliko odrijesio kesu, imam PUNO drugih modela koje bih radije kupio, ali opet kažem, ja kupujem sat samo zbog sebe, ne da bih se pokazao drugima, kao što neki, ponavljam neki, ne svi, kupci Rolexa čine, i oni su dio toga rasta cijene u nebuloze!
Te lude cijene se čine ok ljudima koji leže na parama a ne razumiju se u satove, jer njima je Rolex vrh, ne znaju drugo, dok netko tko se razumije u satove, kada pogleda šta se još nudi za recimo cijenu jednog Batmana jednostavno teško progura tu "vrijednost"
Opet govorim o second hand cijenama

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

ned pro 22, 2019 12:16 pm
Moderator

njegoš je napisao/la:
da, mozemo to zakljuciti. ja i hocu :) i zato cu i dalje mislit da je svemir beskonacan.

zivio occam :cuga
Ako vjeruješ u Big Bang teoriju, neće iđe...
Ako je bilo u jednom trenutku, koji nazivamo početkom, jako jako malo ogromne gustoće pa grunulo, ne može biti beskonačno, a bez još barem jednog opisnog pridjeva... koji pobliže objašnjava tvoje poimanje beskonačnog... supozicijom... :)

ned pro 22, 2019 12:46 pm

Marrin je napisao/la:
Da se razumijemo, kod pada cijene ne govorim o retail cijenama, koje su ok, za ono šta dobiješ i vjerujem da će rasti, već za second hand tržište koje je stvarno poblesavilo. Ako bih već toliko odrijesio kesu, imam PUNO drugih modela koje bih radije kupio, ali opet kažem, ja kupujem sat samo zbog sebe, ne da bih se pokazao drugima, kao što neki, ponavljam neki, ne svi, kupci Rolexa čine, i oni su dio toga rasta cijene u nebuloze!
Te lude cijene se čine ok ljudima koji leže na parama a ne razumiju se u satove, jer njima je Rolex vrh, ne znaju drugo, dok netko tko se razumije u satove, kada pogleda šta se još nudi za recimo cijenu jednog Batmana jednostavno teško progura tu "vrijednost"
Opet govorim o second hand cijenama

Da nije Instagrama pola satova bi i dalje mogli kupiti tako da ušetamo u AD i ostavimo pare, a neki brendovi bi i dalje proizvodili 200 satova godišnje... nas 1% vidimo u satovima nešto nama uzbudljivo i mehanički, a za 99% ljudi su ništa drugo nego prestiž i tipična modna industrija... a kad smo kod mode, moramo prihvatiti da živimo u svijetu gdje first row nekad zatvorenih francuskih modnih kuća čine sošlmdijainfluenseri i gdje istetovirani muzičar, nakon intervjua gdje kaže za određeni Rolex da je "next big thing", uspije da tom modelu digne cijenu preko noći za 10k...

ned pro 22, 2019 2:34 pm

Rolja je rolja i tako je to kad napraviš kvalitetan brand uparen sa odličnom poslovnom politikom. Ljudi plaćaju za luksuz i Rolex je sebi izgradio ime gdje pri samog izgovoru marke se poimeni sa luksuzom. Kad odriješiš kesu, ne plaćaš sat i plaćaš za luksuz je li. Nema puno ovakvih brendova koji su praktički bez konkurencije u svijetu luksuza. Postoje stvari koje se kupuju možda jednom u životu i gdje se ljudi nagradjuju za svoj uloženi trud. Tu je ujedno i rolexov market zajedno sa visokom klasom društva i njihovom kremom. Tako je to. Ali opet taj koji ima love i u stanju je sebi priuštiti koliko god hoće Rolexovih modela, nikad neće osjetiti radost pri kupnji recimo rabljenog ili teško zaradjenog Rolexa prosječnog ljubitelja satova. Rolex se prodaje zato što je to most wanted sat i sinonim nečega najboljeg i najkvalitetnijeg na tržištu a da nije egzotika.
O tome se već može i raspravljati u drugoj temi.

Kad bi recimo imao dva sata u ruci, Rolju i recimo F.P Jouernea pa nekog sa ulice uhvatio pa ponudio da bira na brzinu izmedju dva, jedno 9 od 10 bi izabralo Rolex koji je jedno deset puta jeftiniji sat. Tako je to kad imaš uspješan, pametno napravljen i plasiran proizvod.

ned pro 22, 2019 3:01 pm

9 od 10 ljudi ne bi znalo razliku izmedju Massimo Dutti sata i Philippe Dufour Simplicitya [emoji3]

ned pro 22, 2019 3:14 pm

Rolex je kao ispovijed,kad ga kupiš nestaje patnja svih koji su ga zaradili.

ned pro 22, 2019 5:07 pm

Rolex je ''dobra'' investicija..i to zna hrpa ljudi koja ne zna ništa o satovima već ulažu viškove love(cijene stalno rastu u dobroj mjeri i zbog toga). ja znam dosta ljudi u Zagrebu koji nemaju pojma o satovima i imaju u sefu hrpu sportskih rolja(Daytona, Hulk, Batman, pepsi, ''čelik'' ) i ne nose te satove uopće...

ned pro 22, 2019 5:24 pm

Ima i zena koje ga nose kao nakit.

Doslovno. Datum off, vrijeme off, visi loh ko na turskom kamijondjiji, kutija i papiri ostali na fukodromu,nema veze, tatica kupil, nek se bljesci...

http://vintage-circus.hr

"našikam se i pravim haos"

ned pro 22, 2019 5:54 pm
Profil Web stranica

pa da

ned pro 22, 2019 6:03 pm

sinner77 je napisao/la:
Ima i zena koje ga nose kao nakit.

Doslovno. Datum off, vrijeme off, visi loh ko na turskom kamijondjiji, kutija i papiri ostali na fukodromu,nema veze, tatica kupil, nek se bljesci...
[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]

ned pro 22, 2019 7:10 pm

slika

uto pro 24, 2019 11:37 am

To ulazes u rolje, umijesto u dionice i zlato [emoji1787]

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk

uto pro 24, 2019 3:53 pm
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 7058 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 303, 304, 305, 306, 307, 308, 309 ... 353  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: