Tudor Fastrider Chronograph

Nono
Admin and Owner

Ako Tudor ovako nastavi onda mi komotno ulazi među top 5 brandova. Nije mi toliko dobar ko Heritage Chrono (malo koji je), ali ima potencijala ;)

Cijenu još neznam, čim bude odmah stavljam tu

INFO

slika
ticbra

:fever :fever :fever :fever :fever
aurel

U jbmti... :bomb
Nono
Admin and Owner

A tek kućište sa boka...

slika :blue

:blue
kinsif
Moderator
Kontakt:

:fever :fever :fever
Opasan igrac postaje Tudor!!!
Kladim se da ni ovaj nema AR premaz ;)
Hunterfate
Moderator
Kontakt:

Kao sto rekoh: pa-pa Omega, dobro dosao Tudor :biggrin
slika slika
perpetum

Hunterfate je napisao/la:Kao sto rekoh: pa-pa Omega, dobro dosao Tudor :biggrin

Nebih se slozio sa uvazenim zastupnikom Hunterfate@.
Tudor je sat od Rolexa druga liga sa eta mehanizmima a kucista im je rolex zapravo napravio sestrinska firma .
Nije los ali Omega je Omega .
To je boje objektivno mišljenje .
Hunterfate
Moderator
Kontakt:

Da, da, slazem se s tobom - sekondi gušti :). Hocu reci - Omega se sad gura iz tool u tu 'ekskluzivniju' klasu i kao takva me vise ne pali. Gledam ove nove Omege i cijene i ne nalazim se tu vise. Sat za direktore i parajlije.

No, Tudori mi se sve vise svidjaju - izgleda kao kvalitetan sat bez previse bullshita sa pouzdanim i meni (radnicka klasa :)) pristupacnim i robustnim mehanizmom. A, cijene nisu tako nabrijane. Nek samo jos malo vise prosire paletu modela...
slika slika
kinsif
Moderator
Kontakt:

bas to! tudor ima taman dobro pogodjene osobine koje trazim kod sata!
ima povijest, kvalitetan je bez sumnje, ima odlican omjer ulozenog i dobivenog, nije mi ovo sto kaze @Hunterfate "direktorski" i nije razvikan!
zapravo ljudi koji nisu toliko "u satovima" pojma nemaju za tudor! to mi pase!
onako razuman sat, ajmo reci za mladju publiku (30, 40) koja ce staviti rolexa oko zgloba kasnije kad se uozbilji, ali ce se uvijek rado sjetiti mladih dana kada je okolo na motoru divljala sa tudorom na ruci :D i uvijek ce ga vikendom rado vratiti na ruku kada izadje na pivo sa starom ekipom ;)
perpetum

Slazem se sa Kinsifom .

Uglavno mislim da sam ih vidio kod Mamića. Cijene kotiraju od ispod 10000 kn pa na dalje .
Ovo s Omegom da je otišla korak dalje se slazem, ali ja se drzim jedne druge činjenice .
Ako ima covijek para kako kaze Hunterfate@ nek kupi Omegu novu .
Parajlija obicno nece ni prodavat novi , a mi mali smrtnici ljubitelji malih otkucaja trebamo samo odlcuit skupljamo li satove ili ih nosimo dok se nezaistimo i tezimo k boljem .
Zato se isplati uzet sat rabljen u dobroj kondiciji a odabir je na satu s papirima ili bez papira .
Cijene nisu nikako iste kod rabljenih sa navedenim i stanjem .
I naravno : šta je traženo a šta nije od pojedinog branda (modeli ).
Tako da Tudor vracam se na pocetak nije los ali nije za parit s Omegom .
Nono
Admin and Owner

Tudor se definitivno može uspoređivati sa Omegom, bilo po cijeni, bilo po kvaliteti. Iako je sestrinska firma Rolexa, Tudor je jako proradio na imiđu, i počeo se ozbiljno uzdizati sa svojim modelima, počevši od Grantoura pa sve do ovog Fastridera. Iako Tudor i Omega spadaju u istu klasu radi se o totalno drugačijim konceptima pa ih ljudi i time totalno drugačije doživljavaju. Pogotovo nakon ovih novih modela od Omege koji zrače bling efektom. Tudor ima potpuno suprotni koncept, što ne znači da je lošije, čak je i meni daleko bolje.

@perpetum

Neznam zašto te toliko muči ETA :biggrin
Pa i Omega (kao i brdo skupih brandova) koristi ETA bazu u svojim trenutnim satovima (ne računam nove).
perpetum

Ma ne muci me ali ja Omegu ne mogu svrstat u segment Tudor satova nikako.
Dobro to je moj izbor .
Da idemo radit jedno israzivanje od 100 ljudi i to obicnih ljudi koji nemaju pojma nista u svijetu urarstav samo anketa Omega sto je to ?
Mislim da bi od 100 ljudi mozda 80% rekli Grčko slovo ,auto , sat .
Tudor mislim na 100 ljudi da nebih moglo reci da je sat niti 5% .
Ma nemam nista protiv Ete i sam imam satove s njima :mrgreen: .
Samo kazem sta je u Tudorima pošto je sestrinska firma Rolexa .
Osobno da sad ne stvaramo polemiku ipak nije ni topic vs Omega :lol: .
Tudor je odlicna sat nisam mislio nista lose reci ali uspoređivanje s Omegom mi nije .
:lol:

LP!
Hunterfate
Moderator
Kontakt:

Ma, da, nesporazum je u pitanju, ja sam samo iznio svoje osobno vidjenje da je moja ljubav s Omegama lagano venula, a sada i pukla, a Tudor zauzima njeno mjesto tj mislim si ako se odlucim neku znacajniju kolicinu novaca potrositi na slijedeci sat to bi prije mogao biti Tudor ili Oris nego Omega/Breitling (koje sam favorizirao).

Daleko od toga da bih usporedjivao firme po nekim objektivnim kriterijima :biggrin
slika slika
diaboliq
Kontakt:

Meni je malo previše techy.. :sad_mini
Ali uživo bi me možda oduševio -- kao što me onaj retro chrono lagano razočarao..
.
jole777

Dok Tudor ne dobije inhouse (zasto mu Rolex ne posudi nesto?!) meni nece biti u rangu s Omegom koja je mislim vec najavila da ce svi modeli imati verzije 8500.
A i 2500C je vec fino ureden da moze imati svoje ime,nije 2892 cisti ili da mu je samo rotor ugraviran.
Osim toga Swatch je vlasnik i ETA-e i Omege pa razumijem koristenje etinih mehanizama dok kod Tudora kao i Breitlinga to ne mogu opravdati nicime osim extra profitom koji ostvaruju.
BTW- Tudor ima novi/stari alarm sat u ponudi.Jel itko iskopao o kojem se mehanizmu radi?
kinsif
Moderator
Kontakt:

jole777 je napisao/la:Dok Tudor ne dobije inhouse (zasto mu Rolex ne posudi nesto?!)
jer ne bi vise bilo "rolex mehanizam u rolexov sat" :D
jole777

Smijesno.Da im bar Rolex da strojeve koje vise ne koriste pa nek naprave neki Tudor mehanizam,vidili bi kako bi Tudor odjednom postao faca.Ovako Tudor ce uvijek biti wannabe Rolex.
kinsif
Moderator
Kontakt:

Ma nije wannabe rolex :) rolexov mladji brat i pase mu ta pozicija :)
jole777

kinsif je napisao/la:Ma nije wannabe rolex :) rolexov mladji brat i pase mu ta pozicija :)
A i to sto kazes...nije mu lako zivjeti u sjeni velikog brata :)
Jadro

Al zato ima djale ko niko drugi. :naughty
Odgovori