Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: uto svi 26, 2020 5:17 am.

Dicta WEB SHOP
Mami
Urarska Radnja Sahatciu

Odgovori  [ 51 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Baselworld 2017 Roadtrip – Drugi dan 
Autor/ica Poruka

Post Re: Baselworld 2017 Roadtrip – Drugi dan
Kad se sjetim suza krene...

slika

pet ruj 22, 2017 7:51 pm

Prekrasan Tudor a vjerujem da je uživo duplo lijepši...
Da imam love svaki mjesec bi si kupio skuplji sat...to je ko lijek za svaki mjesec :)
Ja imam ovaj jeftini (naspram ovih) casio 2271 i svako jutro kad ga stavim na ruku odmah se dobro osjećam a pitam se što bi bilo da stavim jedan od ovih na ruku :lud

Još jednom sve pohvale !!!!

pet ruj 22, 2017 8:11 pm
Admin and Owner

Ma pusti te zabave što je jeftinije a što skuplje. Ako si happy i diže ti žilu blesaču, najmanje je bitno koliko košta. Uživaj u njemu! :)

Hrvač krivu sliku si stavio. Pogledaj pod folder 'hostese'.

pet ruj 22, 2017 8:40 pm

Nono je napisao/la:

Hrvač krivu sliku si stavio. Pogledaj pod folder 'hostese'.

Ne znam o cemu pricas [emoji56]

pet ruj 22, 2017 9:27 pm
Admin and Owner

Woops: Breaking News: Baselworld 2018 Will Be 50% Smaller! Half The Exhibitors Gone And 3+ Halls Closed

čet stu 09, 2017 12:09 pm
Moderator

Hm, pa to i ne mora biti lose...

S druge strane, na bih zbrzao sa zakljuckom da to ujedno znaci i shrinkanje cijele industrije. Mozda samo generalno pospremanje :biggrin

čet stu 09, 2017 12:46 pm
Profil Web stranica
Admin and Owner

Mislim da bi im svima, pogotovo ovim velikim kompanijama dobro došlo jedno malo shrinkanje. Recimo, Omega je na ovogodišnjem Baselu imala preko 170 (nije tipfeler) novih modela. Ne novih - novih, već 170 novih kombinacija remena, tipa kućišta, brojčanika ... pa i stvarnih, novih modela. Preko 170 u samo godinu dana. Za sljedeću godinu mora opet biti sto ... i nešto novih.
Ili, drugi slučaj vezan na IWC (znam, nije Basel već SIHH). Mark serija iz IWC-a - zna se da je bio jedan model koji je varirao od 40-42mm ovisno o godini i realno to je više manje bilo to. Danas postoje: Mark Heritage (titanski - novi), Mark Antoine De Saint, Tribute to Mark XI, Le Petit Prince, TOP GUN Miramar, Mark XVIII (crni) i Mark XVIII (bijeli). Sedam komada, ne računajući razne komboe sa remenima. Isti je slučaj sa chronograph modelima i da ne spominjem Big Pilot seriju.

Nije li to sve malo too much? Pomalo mi se tako gubi ekskluzivnost branda

čet stu 09, 2017 2:26 pm

zato što imaš razmažene kupce kojima svaki k smeta... em mu je kratka kazaljka, em ne voli fejk patinu, pa bi bilo dobro da je sat na metalu... gle, il ti se sviđa dovoljno da bi ga kupio ili ti se ne sviđa toliko, niti će ti se svidjeti s dužom kazaljkom. mnoge kompanije pokušavaju ugoditi svima, a na kraju se samo razvodne s milijun modela.

Svašta volim nositi, ali imati najvolem Rolex!

čet stu 09, 2017 3:08 pm
Moderator

Slazem se s Nonom. Back to basics. Tako i Breitling svastari i na kraju ispadne da je vecina toga hmnj, da valja samo par stvari.

Moza dalekoistocnjaci gutaju te spike ?

čet stu 09, 2017 3:40 pm
Profil Web stranica

Nono je napisao/la:
Mislim da bi im svima, pogotovo ovim velikim kompanijama dobro došlo jedno malo shrinkanje. Recimo, Omega je na ovogodišnjem Baselu imala preko 170 (nije tipfeler) novih modela. Ne novih - novih, već 170 novih kombinacija remena, tipa kućišta, brojčanika ... pa i stvarnih, novih modela. Preko 170 u samo godinu dana. Za sljedeću godinu mora opet biti sto ... i nešto novih.
Ili, drugi slučaj vezan na IWC (znam, nije Basel već SIHH). Mark serija iz IWC-a - zna se da je bio jedan model koji je varirao od 40-42mm ovisno o godini i realno to je više manje bilo to. Danas postoje: Mark Heritage (titanski - novi), Mark Antoine De Saint, Tribute to Mark XI, Le Petit Prince, TOP GUN Miramar, Mark XVIII (crni) i Mark XVIII (bijeli). Sedam komada, ne računajući razne komboe sa remenima. Isti je slučaj sa chronograph modelima i da ne spominjem Big Pilot seriju.

Nije li to sve malo too much? Pomalo mi se tako gubi ekskluzivnost branda

Slažem se sa tvojom konstatacijom da je previše modela, i to pomalo (čak i ne toliko malo) izgleda neozbiljno.
I ne samo to, već doprinosi remitendi na tržištu, koje se onda moraju rasprodati...ovako ili onako, a to nije dobro. Nije.
Stalno govorimo o nekoj "konstantnoj i rastućoj" vrijednosti mehaničkih satova, a zapravo imamo taj efekt samo i isključivo kod Pateka i Rolexa.

čet stu 09, 2017 5:41 pm
Admin and Owner

remixxx je napisao/la:
mnoge kompanije pokušavaju ugoditi svima, a na kraju se samo razvodne s milijun modela.

Upravo to i pričam. Recimo, devedesetih si imao samo jedan model Seamaster Professionala. Bondov sat, jedan jedini plavi sa metalnim remenom (kvarc ili auto - nebitno). Danas ako idemo zbrajati koliko su izbacili SMP modela uključujući i limitirane serije ti se lagano zavrti u glavi. Jednostanvno se gubi prepoznatljivost branda.
IWC prije Richemont grupe, imao si pilotski Mark, chrono i doppelchrono. Smetaju te kazaljke? Sorry!
Ali su zato to danas kultni modeli, što recimo ne mogu reći za većinu današnjih modela da će to postati. Jednostavno će biti zamijenjeni za tri godine sa nečim novim i biti samo još jedna prekrižena referenca u bazi podataka.

No al' vezano na Basel, već se par godina navodno osjeća popriličan pad zainteresiranosti javnosti. Da li su to nekim slučajem zaslužne socijalne mreže ili jednostavno pada zainteresiranost za satove (u što jako sumnjam) ne znam, ali čim je dobar dio brandova lagano počeo bježati na full zatvoreni SIHH (koji nije za javnost, osim zadnjeg dana po novome) očito nešto ne štima.

čet stu 09, 2017 6:17 pm
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 51 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: