Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: sri svi 27, 2020 2:41 pm.

Dicta WEB SHOP
Mami
Urarska Radnja Sahatciu

Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Spašavanje ubijenog hardlexa 
Autor/ica Poruka

Post Spašavanje ubijenog hardlexa
Nabavivši ubijenu Seiko peticu ukazala mi se prilika da vidim dade li se spasiti hardlex izgreban ko da ga je netko danima grebao čizmom po šoderu. Pod prstom su se osjetile ogrebotine, ali nije bilo srećom nigdje napuklo. Staklo je bilo ubijeno do te mjere da se nije moglo skužiti jel cifer čitav, razvaljen ili kakav gledajući kroz njega. Kad sam ga otvorio i pogledao iznutra, ispalo je da je cifer ko nov.
Po nekoj mojoj logici ideja je trebala barem djelomično funkcionirati, pa sam krenuo s vodobrusnim šmirglom od 400, pa na finije. Taj od 400 sam (na sklopljenom satu, dakle staklo za vrijeme tretmana nije bilo skinuto) šmirglao dobrih četrdesetak minuta, kolko me je bolna desna ruka služila. Ravna, ne skroz tvrda podloga, polako i strpljivo. Realno nisam imao puno za shebat, jer sam sat nabavio za siću. Kad su pod prstom te ogrebotine postale neprimjetne, a staklo recimo ravnomjerno mutno, prešao sam na gradaciju 500, malo kraće, 30tak minuta. Isto vodobrusni, kao i svi idući. Svakom idućom većom gradacijom bilo je manje potrebe za dugačkim žuljanjem po papiru. Imao sam nakon tog još 600, 800, 1000, 1200, 1500, 2000 i taj mi je bio zadnji od vodobrusnih papira. Zadnja tura je trajala cca 5 minuta. Sad je već meni staklo izgledalo nevjerojatno sređeno, za razliku od onog na početku.
Nakon tog, na glavu bušilice je išla šajba s kojom sam polirao, nešto tvrđa i ona plava pločica za poliranje koju sam uz smeđu nekad davno kupio u nekom setu. Nju sam nanio na šajbu i u desetak minuta dobro prošao cijelo staklo. Preostalo je na kraju (što se tiče stakla) skinuti eventualne viškove te plave mase (ili što god to već bilo). I konačno nakon brisanja i glancanja, staklo je zbilja ispalo kao novo.
Negdje u međuvremenu sam uz pomoć glave s abrazivnom vunom probao proći komadić narukvice, rezultat mi se svidio i takav finish sam onda napravio i na ostatku sata. Dakle ubio sjaj i sad mi finish izgleda hebeno.

Nažalost, kreten, jer sam bio nestrpljiv, nisam se sjetio sve poslikati po fazama, tako da imam samo slike prije (i šteta da se na njima ne vidi koji je to zbilja drlog bio, iz oglasa su) i poslije, kad je sve bilo gotovo. No kako god, ovo je rezultat...

slika
slika
slika
slika

sri svi 20, 2020 1:14 am

Post Re: Spašavanje ubijenog hardlexa
S obzirom na opis kakvo je bilo, sada je super.
Respekt za strpljenje- ja bih promijenio staklo. [emoji16]

sri svi 20, 2020 9:07 am

Post Re: Spašavanje ubijenog hardlexa
Svaka čast! Sigurno ću probati tvojom metodom u budućnosti!

sri svi 20, 2020 9:35 am
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 3 post(ov)a ] 

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: