Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: sri svi 27, 2020 2:35 pm.

Dicta WEB SHOP
Mami
Urarska Radnja Sahatciu

Odgovori  [ 49 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Izmjena osovine nemirnice (58pics) 
Autor/ica Poruka

Post Re: Izmjena osovine nemirnice (58pics)
Dobar dan!

Vidim da ste urar klasičnog kova pa sam htio pitati koliko košta zamjena osovine nemirnice?
Imam nemirnicu s mehanizma valjoux 23 (kronograf) sa slomljenom osovinicom nemirnice a imam i novu rezervnu osovinicu.
Doduše, ja sam u Zagrebu i trebao bih provjeriti prvo tu, kod kuće, ali mi se svidjelo što ste voljni prezentirati svoju vještinu i podijeliti znanje...

pon ruj 16, 2013 1:34 pm

J.K svaka čast, pridružujem se čestitkama. Drago mi je što u blizini imam vrhunskog majstora. :wavingblue

pon ruj 16, 2013 5:06 pm

hvala svima :confetti

@alfamabo, ovisi od urara do urara, pošto imaš osovinu i ako je sve drugo ok(odgovarajuča osovina, ispravna spirala itd...) ne bi te trebalo koštati previše novaca

btw dobro došao na forum :welcomewave

https://www.facebook.com/pages/Urar-Ko% ... 0717842397

uto ruj 17, 2013 7:43 am

Hvala!

Koliko bi me koštalo da ti to odradiš?

Možeš me kontaktirati i na : alfamabo@yahoo.co.uk

uto ruj 17, 2013 11:02 am

Evo da oživimo temu :hhaa

J.K. mi je poslao osovinu nemirnice za čobansku Slavu (sa 2 federa) koja je btw near to mint, ružan sat doboga... :whistle

Nakon uspješne operacije odstranjivanja stare i ukivanja nove osovine,

osovina je ZALEMLJENA... vidi sliku...

slika

Nakon toga uobičajena montaža spirale, platoa, ugrađivanje u sat (eno ga kod urara na provjeri točnosti) koji radi perfektno (sat je stajao u ladici i nije nošen, iz razloga gornjeg). Povećanje mase nemirnice ne utječe ni najmanje na rad sata.

Tehnika lemljenja: "prostor" 8-) oko osovine namaže se ugašenom solnom kiselinom - količina kao kod podmazivanja osovina, dakle mali dio kapljice -
Nakon toga, od tinol žice otkine se komadić otprilike veličine vrška od igle, pa 0,5 mm od toga, BEZ kalofonija, i to se metne pincetom uz osovinu. Pincetom držimo nemirnicu u vodoravnom položaju, drugom rukom primaknemo najobičniji (jednokratni plinski) upaljač PAŽLJIVO na 3 -4 cm ispod nemirnice, lagano podižemo da temperatura rastopi lem i on se lijepo razlije uokolo. To je to. Potreba za ovim postupkom? Kad se sumnja u čvrstoću spoja osovina - nemirnica...

sub pro 07, 2013 9:45 pm

Ako si radio po naputku sa prve dvije stranice nema porebe za lemljenjem, koje bdw nije ni preporučljivo.Mjesta sumnji nesmije biti ,ako sumnjaš provjeri a ne lemljenje za svaki slučaj

uto pro 10, 2013 11:56 am

A što ukoliko osovina pleše u kotačići nemirnice, a nema se druga, ni osovina ni kotačić? I zašto se ne bi smjelo lemiti, ako je nemirnica balansirana i centrirana?
Jako puno satova spašeno je na ovaj način.... Najlakše je, i najbolje, promijeniti čitav unruh, ali što učiniti kad ga nema?
Možda se ne bi smjelo lemiti kod rusa, to su izuzetno precizno i sofisticirano izrađeni mehanizmi, pa da se štogod ne poremeti :bo

sri pro 11, 2013 9:22 pm

Ako osovina pleše to obično znači da osovina nije orginal, da neko nije pažljivo skidal staru osovinu ili kod zadnje promjene osovine majstor bil malo jači sa čekićem.
Kad se sat odnese kod urara smatra se da če raditi sa orginalnim djelovima a kad mušterija sama popravlja može to raditi kako i sa čime može.
ukoliko urar nema orginalnih djelova može se sa mušterijom dogovoriti oko alternativnih rješenja koja mogu biti i kao tvoja ali ne ih napraviti na svoji ruku.
zagrijavanjem sa upaljačem se teško može kontrolirati širenje temperature na na mjesta gdje ne želimo da dopre npr. vrhovi osovina
rus ili ne postoji urarsko pravilo da se prema mušterijskom satu odnoiš jednako vredil on 1kunu ili puste milione

čet pro 12, 2013 9:22 pm

rus ili ne postoji urarsko pravilo da se prema mušterijskom satu odnoiš jednako vredil on 1kunu ili puste milione

Teoretsko pravilo, možda.... Puno urara neće ni da pogleda ruski sat, niti ga želi uzet na popravak. Ima li to svoj razlog?

sub pro 14, 2013 10:04 pm
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 49 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: