Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: sri svi 27, 2020 2:11 pm.

Dicta WEB SHOP
Mami
Urarska Radnja Sahatciu

Odgovori  [ 77 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
One to rule them all 
Autor/ica Poruka

Post Re: One to rule them all
No ukoliko ima viska vremena posluzit ce i slika

pon sij 06, 2020 8:50 pm

U nedostatku plavoga dobar je i ovaj...slika

pon sij 06, 2020 9:38 pm

Kolega vrlo cesto razmišljam i ja u istom smjeru - jedan i amen. LPP Chrono je odlican izbor (ja sam veliki fan tog sata pa nisam subjektivan) ali nikako ne moze biti na koži pogotovo ako ce se i okupati koji put. Navodno trpi kupanje no ja nemam takva muda.

Da svodim danas kolekciju na 1 sat gledao bi mozda u ovom smjeru

https://k8q7r7a2.stackpathcdn.com/wp-co ... 670-15.jpg

pon sij 06, 2020 9:48 pm

Da imam ovo, odrekao bi se svih
Osim G-shockaslika

pon sij 06, 2020 9:54 pm

Taj je i meni bio u igri za The One...
A onda sam odustao [emoji1787]

pon sij 06, 2020 10:15 pm

Sad sam probao za sebe promisliti koji bi uzeo, realno, ako se uzme u obzir koliko imam u satovima ni nautilus mi nije nedostizan...
Ali nikako izabrati jednog, onda sam dosao do zakljucka da se o tome ne promislja, to se jednostavno dogodi, onog trenutka kada mi fokus se makne s toga, ostati ce jedan, ili nijedan... ali iz kolekcije.
Ako cu ici prodavati sve, da kupim neki,znaci da cu i dalje gledati i traziti, sto znaci da ce mi ih opet iskociti par zanimljivih, pa cu ih morati kupiti.......

pon sij 06, 2020 11:19 pm

Bas ono sto gazda kaze... mozes imat jedan za sve al to vecini nije zanimljivo zbog same prirode hobija. Ljudi ovdje imaju duplice cisto zbog nesto drugacijeg teksta na brocaniku, ili kazaljki :lol: Mislim, tko ovdje ne bi htio speedmastera 145.012 + 3590.50 "za svaki dan"?

Ako bi nekim slucajem bio jedan, onda bi morao biti vodootporan, to je otprilike jedini kriterij. Meni je to bio monster nekih 5 godina, prije svega ovoga...

čet sij 09, 2020 9:27 am

Par zadnjih komentara u biti ide prema srzi. U zadnjih par godina imam osjecaj da vise uzivam u necemu sto "okruzuje" nosenje sata od samoga nosenja sata. Znaci vise uzivam u trazenju sljedece akvizicije ili rezoniranju liste zelja, zatim u nabavci novoga remena ili elementa kojim cu modati sat od samoga nosenja sata i njegove prisutnosti na mojoj ruci. Svodi se na to da jednom kada stavim sat u kutiju prestaje biti predmet zadovoljstva jer vec trazim dalje. To mi se ne svidja jer se sjecam perioda kada je biranje i iscekivanje i realizacija same kupnje ili nabavke bila ispunjena nekim iscekivanjem i radoznaloscu a pravi je gust nastupao tek kada bi sat konacno dobio i stavio ga na ruku i nosio. To zelim a to bi mozda dobio time da imam jedan sat. Barem se nadam. Sada jos samo trebam naci taj jedan.

Zanimljiv je hint da bi se taj jedan trebao pronaci medju satovima koje vec imam. Ima smisla jer imam tri sata koji imaju sentimentalnu (a vrlo malu materijalnu) vrijednost. Ti su pokloni i nikada ih se necu rijesiti ali isto tako 2/3 nisam nosio preko 10 ak godina a jedan stavim na ruku na par dana godisnje. Ostatak su oni koje kupujem/prodajem. Frekvencija kojom su se ti satovi mijenjali je u proslosti bila puno veca. U zadnjih par godina satovi u kutiji su se ustalili. Rekao bih da je sada 5 komada stalni postav uz tri prethodno spomenuta sto ukazuje na to da me njima nesto ocito privlaci ako ih nisam zelio prodati (a imao sam prilike). Znaci ima smisla medju njima traziti "jedan".

"To every man there comes a time in his lifetime, that special moment when he is figuratively tapped on the shoulder and offered the chance to do a very special thing, unique to him and fitted to his talent. What a tragedy if that moment finds him unprepared or unqualified for the work which would be his finest hour."

čet sij 09, 2020 11:34 am

Kolega, samo da dodam oko upotrebe navedenog LPP u vodenim aktivnostima - IWC kaze "samo deri osim ako ne stavljas bocu na ledja"

https://www.iwc.com/en/specials/water-resistant.html

slika

sri sij 15, 2020 7:33 pm

Mislim da si na dobrom tragu s idejom da treba imat bar tri sata:

1. GADA (Go Anywhere Do Anything) - ronilacki sat koji mozes nosit i uz poslovno odjelo, razbijat ga po obali/sanku i ne poludit ukoliko ga razvalis ili ostanes bez njega - Seiko SKX007 ili Seiko Samurai
2. vrhunski sportski sat za svaki dan (ja tu vidim neki GMT/kronograf, ronilacki cak i ne, vidjeti pod 1.)
3. dress (sto god to nekom bilo, meni sto jednostavniji i tanji sat na elegantnom koznom remenu)
eventualno...
4. najjeftiniji GShock ili nesto takvog (ono za sport/cijepanje drva...)

ako bih morao reducirati...od veceg broja ka manjem i onda opet dodjes na ono sto je Nono napisao na pocetku...slika

sri sij 15, 2020 8:18 pm

Pa onda dovoljno 1. i 3. Npr neki Brajo s mudima i neki vantaž King Seiko ili sl. Kad radis plank mozes stopat na Braji :)

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

sri sij 15, 2020 8:35 pm

TomiTraktor je napisao/la:
Kolega, samo da dodam oko upotrebe navedenog LPP u vodenim aktivnostima - IWC kaze "samo deri osim ako ne stavljas bocu na ledja"

https://www.iwc.com/en/specials/water-resistant.html

slika

Ovo je super. Puno, puno hvala. :notworthy Mislim da sam odlucio da trazim LPP. Samo moram odluciti sto prodati od satova koje imam.

Tko gleda Top Gear ili Grand Tour primjetio je vjerovatno da Clarkson u prvoj sezoni Grand Toura nosi IWC Top Gun Doppelchrono i kupa se sa njim. Pripisao sam to tome da je njemu s obzirom na placu kupiti IWC Top Gun kao meni kupti G Shock, ali prema ovome sto je kolega postao ispada da je sat namjenjen za to.

Dakle, nakon jos ponesto razmisljanja naginjem vise prema trojki. S obzirom da bi medju trojkom svakako bio jedan dobar diver ne namjeravam roniti sa IWC - om, barem ne namjerno. Bitno mi je jedino da ako se zaboravim (a ne bi bilo prvi puta) i okupam se sa njim ili upucam kakvu ribu da sat prezivi, stoga je ovo gore jos jednom izuzetno korisna informacija.

"To every man there comes a time in his lifetime, that special moment when he is figuratively tapped on the shoulder and offered the chance to do a very special thing, unique to him and fitted to his talent. What a tragedy if that moment finds him unprepared or unqualified for the work which would be his finest hour."

čet sij 16, 2020 10:42 am

Proizvodjaci trenutno obicno rade wet test na tlaku koji je oznacen. Recimo kod moonwatcha, koji je mislim 60m, to znaci da je vodootporan do 60m, i mozes se kupat s njime ako bas hoces.

E sad druga stvar... moon je krono navijac. To znaci da ces poprilicno vrtiti krunicu, tj. bar svaki drugi dan. Isto ces stiskati pushere. Sve to utice na stanje dihtunga, tako da postoji mogucnost da se isti brze potrose nego kod ronilackog automatika ili kvarca (kod kvarca recimo jedva da trebas dirat krunicu ikad).

čet sij 16, 2020 11:04 am

Bimbi je napisao/la:
Ovo je super. Puno, puno hvala. :notworthy Mislim da sam odlucio da trazim LPP. Samo moram odluciti sto prodati od satova koje imam.

Tko gleda Top Gear ili Grand Tour primjetio je vjerovatno da Clarkson u prvoj sezoni Grand Toura nosi IWC Top Gun Doppelchrono i kupa se sa njim. Pripisao sam to tome da je njemu s obzirom na placu kupiti IWC Top Gun kao meni kupti G Shock, ali prema ovome sto je kolega postao ispada da je sat namjenjen za to.

Dakle, nakon jos ponesto razmisljanja naginjem vise prema trojki. S obzirom da bi medju trojkom svakako bio jedan dobar diver ne namjeravam roniti sa IWC - om, barem ne namjerno. Bitno mi je jedino da ako se zaboravim (a ne bi bilo prvi puta) i okupam se sa njim ili upucam kakvu ribu da sat prezivi, stoga je ovo gore jos jednom izuzetno korisna informacija.
Ne znam dai je njegov doppel ili "samo" top gun, ali da vise je puta bio u moru sa njime i remen mu je uništen :)
U zadnje vrijeme ga rotira sa svojim starim PO2500 45mm na gumi - sat koji sam ja budala prodao :facepalm

IWC Pilot Chrono bi trebao imati screw down krunicu dakle ako ne stisnes pushere pod vodom ne vidim zasto bi pustio vodu. Ima za njega waterproof kevlar strap za 40usd koji ga ucini jos spremnijim za vlaženje i ribe. Mene je kod kupanja u moru strah jedino da mi se springbar ili kopca ne raspadne i ode sat na dno i zato imam PH200m. Za waterproofness mora držati svaki - znaci bazen i kibla s ledom friendly. Sauna i jacuzzi - to nisu mjesta za mehanicki sat pa makar i U1.

čet sij 16, 2020 12:46 pm

A jel stvarno imate potrebu isprobavat krono pod vodom?
Mislim...fora...ja sam sve svoje Seamastere (pet komada, dvi bondice, tri PO ca2500) nosio u moru, za to su dizajirani, no uvijek sam imao malu kočnicu u glavi...realno, nemogu si bas priustit da mi 2500€ ispadne i potone na 20m.
SKX007 na ruku i udri rodjo!
PS. Ako ide u more onda na Zulu ili NATO remen!

čet sij 16, 2020 1:07 pm

TomiTraktor je napisao/la:
Bimbi je napisao/la:
IWC Pilot Chrono bi trebao imati screw down krunicu dakle ako ne stisnes pushere pod vodom ne vidim zasto bi pustio vodu. Ima za njega waterproof kevlar strap za 40usd koji ga ucini jos spremnijim za vlaženje i ribe. Mene je kod kupanja u moru strah jedino da mi se springbar ili kopca ne raspadne i ode sat na dno i zato imam PH200m. Za waterproofness mora držati svaki - znaci bazen i kibla s ledom friendly. Sauna i jacuzzi - to nisu mjesta za mehanicki sat pa makar i U1.

U manje vise svim ozbiljnijim review - ima navode da je IWC bio poprilicno konzervativan kada je deklarirao WR za 3777. Stoga slazem se.

čet sij 16, 2020 2:03 pm
Moderator

Trenutno rotiram 5 satova.

Stavim Sinn 103 na ruku i nakon pol sata: "To je to. Zasto uopce imam druge satove ? Chrono, WR200m, malo vintage look, prava pilotska ura, plexy je super sexy, citljiv s drugog kraja sobe, crni datum, lagan i nosiv, moze proci i pod rukav od kosulje, mijenjas remene i ciao."

Sutradan stavim Chronomat Blackbird: " E, to bi mi mogao biti jedini sat. 40 mm, aman taman, ima specifican tool look, robustan, super citljiv, WR 100m, Brajo spika, piloti i to, chrono, AR coating vrhunski, vidi ga kako dobro izgleda iz svih uglova. Malo koza, malo guma, sat za sve. "

Stavim Aerospace:"Dezebemu, to je The sat. Solidan promjer a tanak, bezel super sljaka, tool je ali sa shiny detaljima, super sexy izgleda, vrhunski AR, udoban da ga ne osjetis na ruci, po vrucini, po zimi, nikad te ne pati, 100 m WR. Nema zezancije, hoce stati - nece stati, samo na ruku i vozi. Jos mu pise i Aerospace na dialu, to tako dobro zvuci. To bi mi definitivno mogao biti jedini sat" (trenutno na ruci)

Stavim Navitimer "Zasto uopce nosim nesto drugo ? Gle kako se bljesti, gledaj te detalje. Fino sjedi na ruci, chrono besprijekoran, ima svega po dialu, a ipak citljiv. Kazaljke i markeri polirani kao ogledalo, di to ima. Navitimer je ipak ikona pilotskog sata. Bas se dobro osjecam s njim na ruci. Tool dress chrono. Bes WR od 30m, ionako nikad ne nosim sat u vodu, a perem ga pod pipom bez beda. Nositi cu samo njega, ostalo mogu prodati".

Navecer stavim Longines Bigeye: "Na ovo ide svaki remen i izgleda fenomenalno. Moze dress, moze sportski kako stavis remen. Sat je na prvi pogled velik, ali najudobniji od svih i nije debeo. Ulazi pod rukave samo tako, pusheri nikad ne smetaju. Chrono tricompax 3-6-9 sa column wheelom, tako dobro klikce. I jos je poseban po velikom subdialu. Nema datum pa ga za cas namjestis ako stane, a rijetko staje. Super citljiv, privlaci poglede i komplimente, a sve za nevelike novce. Odlican bang for buck, mogu sve ostalo prodati i ostaviti samo njega".

Onda opet stavim 103 i ispocetka :facepalm :hhaa

Toliko o jednom satu.

čet sij 16, 2020 3:06 pm
Profil Web stranica

Seiko007 je napisao/la:
Mislim da si na dobrom tragu s idejom da treba imat bar tri sata:

1. GADA (Go Anywhere Do Anything) - ronilacki sat koji mozes nosit i uz poslovno odjelo, razbijat ga po obali/sanku i ne poludit ukoliko ga razvalis ili ostanes bez njega - Seiko SKX007 ili Seiko Samurai
2. vrhunski sportski sat za svaki dan (ja tu vidim neki GMT/kronograf, ronilacki cak i ne, vidjeti pod 1.)
3. dress (sto god to nekom bilo, meni sto jednostavniji i tanji sat na elegantnom koznom remenu)
eventualno...
4. najjeftiniji GShock ili nesto takvog (ono za sport/cijepanje drva...)

ako bih morao reducirati...od veceg broja ka manjem i onda opet dodjes na ono sto je Nono napisao na pocetku...

Već dugo ne vidjeh korisniji savjet u ovom podforumu :good :mrgreen:

Na tom tragu bi bio i moj prijedlog, baziran na mojem iskustvu/potrebema.

1) jedan robusniji moderni/noviji diver ili pilot/field sa dobrim WR, da nije preskup
2) jedan casual chrono/GMT/vintage/stogod te pali, ali da je je taj sat u klasi tvoj osobni "grail watch"
3) jedan krasan elegantan dres (ak takve satove nosiš rijetko, da se naći vrlo lijepih satova tog tipa za nevelike novce, ali svakako bi ga bilo zgodno imati za finije prilike)
4) G-shock po želji

Općenito za ovu temu, meni nema nikakvog smisla tražiti nemoguće - kolekciju od jednog sata. To bi možda funkcioniralo kad bi čovjek živio nekakvim ustaljenim načinom života, pa da je otprilike u istim situacijama/prilikama svaki dan.

čet sij 16, 2020 3:48 pm

+1

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

čet sij 16, 2020 4:20 pm

Jedna od cestih ideja: prodat sve i istrest zadnji ojro za "grail" (Moon, Sub, AP RO...stogod, koliko je dubok dzep/teska bolest)!
Stvarno ces "grail" za koji si istresa zadnji ojro razvaljivat? Ako imas to, mozes investirat jos 100-200€ za neki beater i GShock!

Meni kolekcija od jednog sata ima smisla jedino u sljedecim slucajevima:
1. Ekonomski SHTF - prisiljen rasprodat sve i ostavit jedan komad...onda ni taj jedan komad ne moze biti neki skupi, izbor Seiko SKX007/Samurai
2. Zakljucis da te vise ne zanimaju satovi...i mobitel pokazuje vrijeme. Nije te briga...al eto nek nesto bude na ruci (nemas viska para - Seiko SKX007/Samurai, imas nesto love - uzmi neki Sinn/Omegu Seamaster, imas love - Rolex Submariner) - onda si sigurno i pobrisao profil na PS-u, ne citas o satovima, ne pises o satovima.

čet sij 16, 2020 7:46 pm
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 77 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: