Neodgovoreni postovi | Aktivne teme Sada je: pet ruj 21, 2018 4:09 am.

Dicta WEB SHOP
Dicta WEB SHOP
Mami
www.silvertime.eu Urarska Radnja Sahatciu

Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 
Poljot i ostali brendovi, koji su proizašli iz njega 
Autor/ica Poruka

Post Poljot i ostali brendovi, koji su proizašli iz njega
Kad sam zadnji put u njemačkom podforumu opisivao Poljot International primjetio sam dosta zbunjenosti oko brenda Poljot i ostalih brendova, koji žele na neki naćin pokupiti slavu tok brenda. Pa evo, pokušat ću barem malo osvetliti stvari, ono što ja znam.
Najprije, nešto malo povjesti samog Poljota.
Tvrtka Poljot osnovana je u tridesetim godinama prošlog stoljeća kao 1GČZ (pervij gosudarstvenij časovnij zavod - prva državna tvornica satova), kasnije preimenovana u 1MČZ (pervij moskovskij časovnij zavod). Krajem šesdesetih tvornica se preimenovala u Poljot (u čirilici POLET - E sa dvije točkice gore, koje se nisu štampale), poklon prvom letu u svemir sa njihovim satom.
1992 godine Poljot postaje dioničarsko društvo;
1996 uveden je stečaj;
1997 Poljot prestaje sa ulaganjem u opremu, kako bi uspjeli zatvoriti stara potraživanja;
2000 Pod pokroviteljstvom Poljota formira se novo društvo VOLMAX, kojeg zadatak je novi razvoj satova. Volmax preuzima brendove Aviator, Šturmanskie i Buran;
2002 Izašao zadnji Poljot katalog;
2004 Izašao prvi Volmax katalog, Poljot saniran i potpuno privatiziran;
2005 cjelokupna proizvodna linija 3133 mehanizama prodana tvornici Maktime
2006 gasi se trag o Poljotu. novi vlasnik Poljota najavljuje početak nove proizvodnje, no ja za nju ne znam...

Već u ovoj priči pojavile su se dvije tvornice, VOLMAX i Maktime. Volmax je jako uspješan, njegov web page je http://sturmanskie.ru/en/
Preselio se i u Švicarsku, prvo sa brandom Buran, kojeg je promovirao kao lux brand http://www.buranwatch.ch/about/, kasnije i aviator http://aviatorwatch.ch/

MakTime je najpoznatiji po tome, što je (zvanično) do 2011 nastavio sa proizvodnjom 3133 mehanizma (odnosno njegovih variacija). Svi, koje ću navoditi u nastavku, su u biti kupovali taj mehanizam od njih. Kažem zvanično, jer mislim, da se to još uvjek proizvodi, sumnjam, da bi stare zalihe mogle suportirati toliko novih satova, koji se pojavljuju.

Idemo dalje.
Imamo onda Denissov. Vladimir Aleksejević Denissov je bio glavni designer u Poljotu, sudjelovao je u razvoju (preinaki) 3133 mehanizma, bio je glavni inženjir njihovog kvarc mehanizma. Osnovao je svoju tvrtku Denissov, koja se promovira, da postoji od 1951 (iskreno, sumnjam, jer tad je Denissov bio započeo peći svoj zanat u 1MČZ). Denissov su high line ruski brend, sadašnja proizvodnja bazira na japanskim, švicarskim i ruskim mehanizmima. https://denissov.ru/en/

Poljot Trading House ima hrpu brendova (Charm, Pilot Time, Russian Time 1930,...) no uglavnom je orientiran iskljućivo na rusko tržište. Po propadu Poljota dio zaposlenika se udružio, unajmili su dio poljotove zgrade, počeli raditi dalje i to je uglavnom sve što mi je o njima poznato.

Classic Russian watch - Moscow Classic Poljak Darek Sawicki je u devetdestim bio direktor firme, koja je bila zadužena za prodaju Poljota u Europi, 2002 osnovao je svoju vlastitu tvornicu u Poljskoj. http://moscowclassicshop.com/index.php? ... &id_lang=1 Ugrađuju u glavnom ruske mehanizme od raznih tvornica.

Umnyashov Alexander Umnyashov je bio inženjer u Poljotu, zamislite - osnovao je svoju tvornicu i svoj brand. Ima zanimljiv dizajn i brzo se širi. Satovi mu uglavnom temelje na 3133 mehanizmu.

Poljot International - o njemu sam već sve napisao u njemačkom forumu, pa se ne bi ponavljao.

Pilot ovo je brend, kojeg je napravio Juri Levenberg. Levenberg je poznat (pre)prodavač ruskih satova na ebayu, kad su u novije vrijeme ozbiljnije ruske tvornice počele ponovo graditi svoj brend i svoju prodajnu mrežu (npr. Volmax), levenberg im je počeo smetati, pa su mu zatvorili prodajni asortiman. tada je Levenberg lansirao svoj brend, koliko znam, zaštitio je i brend Strela. Na žalost njegovi satovi su od svih navedenih (po mojoj slobodnoj procjeni) najlošiji kvalitet. Njegovi 3133 mehanizmi su često problematični.

Postoji još puno mikrobrandova (kao što je na početku bio Umnyashov), no primarno atakiraju neke niš proizvode i u glavnom su fokusirani na rusko tržište.
Ali što je najbitnije, nijedan brend ne koristi Poljot brend u čistom obliku i nijedan ne koristi njihov logo!!

Kad stignem, nadopunit ću ovo sa slikama mojih satova navedenih brendova. Nemam ni jedan od Poljot trading Housa, kad jednom odem u Rusiju, to ću uzeti, čisto reda radi...

pet sij 26, 2018 1:23 pm

Post Re: Poljot i ostali brendovi, koji su proizašli iz njega
Evo slika. Prvo poljotov pravi šturmanskie. Obratite pozornost na poljotov logo ispod napisa
slika

Evo sada volmaxovi satovi
slika
slika
slika

Denissov
slika

Umnyashov
slika

Levenbergov Pilot
slika

Opet, ako pažljivo gledate, Levenberg ne piše, da je napravljeno u Rusiji, nego samo, da je unutra ruski mehanizam...

Sent from my iPhone using Tapatalk

ned sij 28, 2018 4:00 pm

[emoji122][emoji122][emoji122]

Poslano sa mog BLA-L29 koristeći Tapatalk

ned sij 28, 2018 4:14 pm

Gdje bi ovo smjestio? Polet, zdelano v Rusiji, a mislim da je Levenbergov sat:
slika

pon sij 29, 2018 9:14 am

blacktop je napisao/la:
Gdje bi ovo smjestio? Polet, zdelano v Rusiji, a mislim da je Levenbergov sat:
slika

Ovako, svi elementi pokazuju na pravi Poljot, treba vidjeti još zadnji poklopac. Koliko znam, i na zadnjem poklopcu čak postoji pečat poljot.
No, točno je, da su praktično svi ovi “suvremeni” burani bili kupovani preko Levenberga ili u zadnje vrijeme i preko Kampmanna. Moguće je, da je Levenberg naručio, da naprave burana za njega (to je realno moguće, cijela reedicija strela na 3133 je nor. započela na taj naćin, pa je zbog toga to sad njegova marka).
Ima Levenberg i druge Buran satove u ponudi ali, zanimljivo, na njih nema
poljot oznake.
A ima i 100% autentične kasne poljote, koji su bili u prodaji i drugdje. Što ukazuje na to, da su mu zalihe velike.

Dakle, moje mišljenje je, da to je pravi Poljot made for Levenberg.
Iako naravno nije isključena ni mogućnost, da su mu zalihe velike zbog toga, što tiho fino štampa dalje satove u svojoj kućnoj radionici jer više nema nikog, da ga tuži...

pon sij 29, 2018 9:55 pm

.slika

Sent from my HTC Desire EYE using Tapatalk

pon sij 29, 2018 10:12 pm

Fini volmax aviator sa maktime 31682 mehanizmom bez kronografskog modula (3105.03)

pon sij 29, 2018 10:27 pm

Upravo tako, kupljen osobno u Rusiji. :)

pon sij 29, 2018 10:52 pm

Moja verzija sa 31679 (odnosno 3105.01) reduciranim Mehanizmom ali od PI
slika
slika

sri sij 31, 2018 11:22 pm

Tek sad primjetio, da sam zaboravio staviti sliku Moscow Classica. Ispravljam grešku.
slika

sri sij 31, 2018 11:23 pm
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Odgovori   [ 10 post(ov)a ] 

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: